• דרגת זיהום
    • 1
  • רמת אבזור בטיחותי
    • 6

מי צריך רכב מסחרי?

מה זה בעצם "רכב מסחרי", מה היתרונות שלו, אילו מסחריות יש לסיטרואן להציע ואיפה אפשר למצוא רכב מסחרי חשמלי? כל התשובות בהמשך

לא חייבים להיות שיפוצניקים או אנשי שירות כדי ליהנות מכל היתרונות של רכב מסחרי, והרכבים המסחריים של היום שונים מאוד מאלו של האתמול – יש אפילו כאלו בעלי הנעה חשמלית! אז הנה מדריך קצר שמסביר מהו רכב מסחרי, אילו יתרונות יש לו, מהו היצע הרכבים המסחריים של סיטרואן ומה כל כך מיוחד בו.

מה זה אומר "רכב מסחרי"?

ההגדרה הרשמית של רכב מסחרי נגזרת מתקנות משרד התחבורה שמחלקות את סוגי הרכבים המיובאים ארצה למספר קטגוריות. רכבים השייכים לקטגוריית M והם רכבים המיועדים להסעת נוסעים: רכב M1 הוא רכב שיש בו עד 8 מושבים נוסף לנהג ומשקלו הכולל עד 3.5 טון כמו רכב פרטי, מונית או מיניוואן.  

קטגוריית N בנוסף להסעת נוסעים, כוללת רכבים שתוכננו להובלת סחורה וברישיון שלהם מצוין שהם רכבי עבודה: רכב N1 הוא רכב מסחרי במשקל כולל של עד 3.5 טון (כמו טנדרון או ואן), N2 הוא בעל משקל כולל של בין 3.5-12 טון (משאית קלה עד בינונית) ואילו רכב N3 משקלו הכולל הוא מעל 12 טון (משאית בינונית או כבדה).

יתרונות של רכב מסחרי

רכב מסחרי כמו טנדרון או וואן מציע בדרך כלל תכנון יעיל שמתבטא בתא נוסעים גדול ומרווח במיוחד שיכול להכיל מטען או מספר גדול של מושבים. ברכב כזה אפשר להשתמש להובלת סחורה, להסעת נוסעים או לשילוב בין השניים – למשל הסעת צוות עובדים על ציודו או שימוש עסקי לאורך השבוע ומשפחתי בסוף השבוע.

כאמור, רכב מסחרי לא מיועד רק לשיפוצניקים או לאנשי שירות, כי לצד השימוש המסחרי,  רכב שכזה יכול להתאים גם למגוון לקוחות פרטיים שיכולים ליהנות מהיתרונות שלו. רכב מסחרי יכול להתאים למשל למשפחות גדולות כתחליף למיניוואן, וכל משפחה תעריך את הוורסטיליות ואת השימושיות של טנדרון עם תנוחת ישיבה גבוהה ושפע של מקום לציוד.

זאת ועוד, הרכבים המסחריים של היום שונים מאוד מאלו של העבר. תשכחו מהעיצוב השבלוני והאבזור הדל של הטנדרים של פעם, כיום תוכלו למצוא רכבים מסחריים שמזכירים במראם רכבי פנאי, וסביבות נהג ותאי נוסעים מאובזרים ונוחים לא פחות מאלו של רכבים משפחתיים.

המסחריות של סיטרואן

הרכבים המסחריים של סיטרואן זוכים להצלחה רבה בשוק הישראלי הודות לאיכות ולוורסטיליות שלהם. סיטרואן ברלינגו למשל הוא הטנדרון הנמכר ביותר בישראל למעלה מ-15 שנים, ועשרות אלפי לקוחות נהנו ונהנים מהמאפיינים הייחודיים שלו. הוא גדול ומרווח, נוח מאוד, מאובזר ואפילו מעוצב למשעי ממש כמו רכב פנאי* עם גריל בעל יחידות תאורה דקות, בתי גלגלים מודגשים, פסי הגנה צידיים ומוטות עיגון בגג*.

סביבת הנהג בברלינגו נוחה במיוחד עם מסך מולטימדיה "8 גדול הכולל קישוריות Apple CarPlay ומגוון רחב של תאי אחסון שימושיים. הוסיפו לכל אלו חבילת בטיחות אקטיבית הכוללת תיקון סטייה מנתיב, בלימה אוטונומית המזהה הולכי רגל ומכוניות, התרעת אי שמירת מרחק מלפנים, וקיבלתם רכב יעיל, נוח ובטיחותי לשימוש מסחרי או משפחתי.

לצד הברלינגו הסופר-מצליח, משווקת קבוצת לובינסקי את הוואן הגדול ג'אמפי שגם לו מעמד איתן בשוק המקומי. הג'אמפי היעיל מוצע עם מבחר של שלושה אורכי מרכב (4.609, 4.959 או 5.309 מטרים) שמאפשרים הובלת מטען בנפח של עד 6.1 קוב או הסעה של עד 8 נוסעים בנוסף לנהג.

* בהתאם לרמת הגימור

רכב מסחרי חשמלי

סיטרואן ברלינגו וסיטרואן ג'אמפי מציעים מגוון יחידות הנעה. בברלינגו תוכלו לבחור בין מנוע טורבו-דיזל 100 כ"ס בשידוך לתיבה ידנית בעלת 6 הילוכים או מנוע טורבו-דיזל 130 כ"ס המשודך לתיבה אוטומטית בעלת 8 הילוכים מהירויות. את סיטרואן ג'אמפי ניתן להזמין עם מספר מנועי טורבו-דיזל בהספקים של 120, 140 או 177 כוחות סוס, ובשידוך לתיבה ידנית בעלת 6 הילוכים או אוטומטית בעלת 8 הילוכים.

יחידות הנעה מוכחות אלו הינן יעילות, חזקות וחסכוניות, אבל הבשורה הגדולה של סיטרואן מסחריות היא הגעתן של הגרסאות החשמליות-טהורות e-Berlingo ו-e-Jumpy. גרסאות מתקדמות אלו של רכב חשמלי מביאות את המהפכה החשמלית לפלח המסחריות, מגדילות את אפשרות הבחירה וההתאמה ומאפשרות גם למי שזקוק לרכב מסחרי ליהנות מאפס צריכת דלק ופליטת מזהמים, מעלויות תחזוקה, רישוי, ואנרגיה מופחתות, מחוויית נסיעה משודרגת ומתרומה לאיכות הסביבה.

סיטרואן e-BERLINGO החדש הוא רכב חשמלי עם כל האיכויות והחוזקות המוכרים של הטנדרון המוכר והמצליח. הוא מצויד במנוע חשמלי בעל הספק של (136 כ"ס) ומומנט מרבי של 26.5 קג"מ ובסוללה בעלת קיבולת של 50 קווט"ש. הגרסה החשמלית מציעה 3 מצבי נהיגה לבחירה: Normal לנהיגה רגילה, Eco לחסכון בצריכת האנרגיה, ו-Power לביצועים מירביים וכוח זמין. גרסה זו מבודלת עיצובית מדגמי הברלינגו הרגילים ובעלת כושר גרירה של עד 750 ק"ג.

סיטרואן e-Jumpy החשמלי כבר זכה בתואר וואן השנה הבינלאומי 2021 IVOTY והוא מוצע בגרסאות Medium עם אורך כולל של 4.959 מטרים או Large הארוכה (5.309 מטרים) – שתי הגרסאות מאפשרות גרירה של עד 750 ק"ג לנגרר לא בלמים או 1,000 ק"ג לנגרר עם בלמים. הוא מצויד במנוע חשמלי בעל הספק של 100kW (136 כ"ס) ומומנט של 26.5 קג"מ. ניתן לבחור באחד מבין שני סוגי סוללה: סוללה בעלת קיבולת של 50 קווט"ש (בגרסת Medium בלבד), או סוללה גדולה יותר בעלת קיבולת של 75 קווט"ש.

מסחריות חשמליות מנצחות

לסיכום, הרכבים המסחריים של היום כבר אינם ספרטניים וייעודיים אלא וורסטילים ושימושיים, גם לעבודה וגם למשפחה, ודגמי המסחריות של סיטרואן מבטאים את השינוי הזה באופן משכנע. עכשיו, סיטרואן מציעה לראשונה גם רכב חשמלי מסחרי מתקדם שהופך את הבחירה למפתה אפילו יותר, עם אפס צריכת דלק ופליטת מזהמים, עלויות תפעול נמוכות יותר וחוויית נהיגה מתקדמת. כל מה שנותר לכם עכשיו הוא לבחור ברכב המסחרי שמתאים לכם ביותר, לבחור במנוע טורבו-דיזל חזק ויעיל או ברכב חשמלי, ולהתחיל ליהנות מכל היתרונות של רכב מסחרי.

** נתוני צריכת החשמל וטווח הנסיעה הינן מבדיקות שהתקבלו מהיצרן. נתונים אלו בפועל מושפעים מתנאי הסביבה והדרך, מתחזוקת הרכב וממאפייני הנהיגה ולכן עלול להיווצר פער ביחס לנתוני המעבדה.

    WhatsApp להתקשר אלינו 073-2005309