• דרגת זיהום

    • 1
  • רמת אבזור בטיחותי

    • 7
    • 6
    • 0

למה לעבור לרכב חשמלי?

ישנן לא מעט סיבות למעבר להנעה חשמלית שלה יתרונות רבים אל מול הנעת בעירה פנימית.

רכב חשמלי אינו צורך דלק ואינו פולט מזהמים, יש לו חוויית נהיגה ייחודית עם אספקת כוח מיידית ונסיעה שקטה, חלקה ונטולת וויברציות.

רכבים חשמליים והיברידיים-נטענים זוכים גם להטבות מס בדמות מס קנייה, שווי שימוש ואגרת רישוי מופחתים.

זאת ועוד, עלויות התחזוקה של רכב חשמלי נמוכות מאלו של רכב בעל מנוע בעירה פנימית הודות לעובדה שיש בו פחות חלקים נעים, שמנים, פילטרים ומערכות מכניות.

אבל מה זה בכלל רכב חשמלי?

רכב חשמלי טהור BEV (Battery Electric Vehicle) הוא רכב שאין בו מנוע בעירה פנימית, אלא מנוע חשמלי אחד או יותר וסוללה שמניעה אותו.

אין צורך בהכשרה מיוחדת על מנת לנהוג ברכב חשמלי, ובמקום לתדלק אותו בתחנת דלק פשוט מטעינים את הסוללה שלו בעמדת טעינה.

ומה זה רכב היברידי-נטען PHEV?

משמעות המילה Hybrid היא בן-כלאיים, שכן ברכב היברידי יש גם מנוע בעירה פנימית וגם מנוע חשמלי. ברכב היברידי נטען PHEV, הסוללה בדרך כלל גדולה יותר מאשר ברכב היברידי רגיל, ויש להטעין אותה ממקור מתח חיצוני בדומה לרכב חשמלי טהור. הודות לכך, רכב PHEV יכול לנוע בעזרת המנוע החשמלי בלבד ולספק חוויית נהיגה חשמלית על כל יתרונותיה, ובאותה העת טווח הנסיעה שלו אינו מוגבל בשל התרוקנות הסוללה מאחר ויש לו גם מנוע בעירה פנימית מונע בבנזין או בסולר.

מהו טווח הנסיעה של רכב חשמלי?

טווח הנסיעה של רכב חשמלי נקבע על ידי גודל וקיבולת הסוללה שלו.

מרבית הרכבים החשמליים המודרניים מספקים טווח נסיעה של כמה מאות קילומטרים שמספק לשימוש יומיומי, למשל מהבית לעבודה ובחזרה. בנסיעות ארוכות יותר כדאי לתכנן היכן להטעין את הסוללה לאורך הדרך בעמדות טעינה ציבוריות, רגילות או מהירות שמאפשרות טעינה מהירה בזמן הפסקת צהריים או קפה. חשוב לציין שרכבים חשמליים מצויידים במקרים רבים במנגנון טעינה רגנרטיבית שמנצל את אנרגיית הבלימה לטעינת הסוללה.

כמו כן, בחלק מהרכבים החשמליים יש בורר מצבי נהיגה שמאפשר בחירה במצב ECO חסכוני, וגם אופי הנהיגה יכול לחסוך בצריכת החשמל ולהאריך את טווח הנסיעה.

סיטרואן e-C4

היתרונות המנצחים של סיטרואן C4 החדש יחד עם יחידת הנעה חשמלית, מספקים חוויית נסיעה עוצמתית, שקטה וחלקה ללא צריכת דלק וללא פליטת מזהמים.

רכב משפחתי קומפקטי מתקדם ומעוצב, עם תא נוסעים מרווח ושימושי, אבזור עשיר, בטיחות אקטיבית כסטנדרט ומנוע חשמלי 136 כ"ס עם טווח נסיעה של 351* קילומטרים. תתכוננו לחווייתE-comfort  ממכרת הודות למתלי Progressive Hydraulic Cushions® ומושבי Advanced Comfort, סביבת נהג דיגיטלית ומקושרת וחוויית נהיגה יוצאת דופן.

המסחריות החשמליות של סיטרואן

סיטרואן מביאה את הבשורה החשמלית לפלח המסחריות עם גרסאות חשמליות טהורות לשני דגמי המסחריות המצליחים סיטרואן ברלינגו וסיטרואן ג'אמפי.

הטנדרון הנמכר בישראל בגרסה החשמלית e-Berlingo והמסחרית המצליחה בגרסתה החשמלית e-Jumpy, מאפשרים גם לחברות ולעסקים לבחור בהנעה חשמלית וליהנות מעלויות מופחתות, מחוויית נסיעה משודרגת ומתרומה לאיכות הסביבה.

סיטרואן e-Berlingo מציע כל האיכויות והחוזקות המסורתיות של הברלינגו, עם מנוע חשמלי בעל הספק של 100kW (136 כ"ס) ומומנט מרבי של 26.5 קג"מ וסוללה בעלת קיבולת של 50 קוט"ש. יחידת הנעה זו מציעה טווח נסיעה של עד 269* ק"מ, ללא כל פשרות ועם השילוב המושלם והאופייני בין שימוש עסקי למשפחתי.

סיטרואן e-Jumpy, זוכה בתואר וואן השנה הבינלאומי 2021 IVOTY, מצויד במנוע חשמלי בעל הספק של 100kW (136 כ"ס) ומומנט של 26.5 קג"מ. ניתן לבחור בסוללה בעלת קיבולת של 50 קווט"ש (בגרסת Medium בלבד) עם טווח נסיעה של 221 ק"מ*, או בסוללה בעלת קיבולת של 75 קווט"ש עם טווח נסיעה ארוך במיוחד של עד 316* ק"מ (319* ק"מ בגרסת Medium). המעבר להנעה חשמלית לא השפיע על היכולות הגבוהות של ה-Jumpy הודות לכך שהסוללות ממוקמות בתוך שלדת הרכב ואינן פוגמות בנפח ההעמסה.

WhatsApp להתקשר אלינו 073-2005309