• דרגת זיהום
  • 14
  • 13
 • רמת אבזור בטיחותי
  • 6
  • 5

חדש מהניילונים

רוצים לקנות רכב חדש אבל מתלבטים באיזה דגם לבחור? קבלו את תרשים הזרימה שיוביל אתכם לבחירה הטובה והנכונה ביותר עבורכם בדרך לקריעת הניילונים מהמכונית החדשה שלכם

החלטתם לרכוש רכב חדש? איזה כיף! אבל לצד ההנאה, קניית רכב חדש בכסף רב טומנת בחובה גם לא מעט דילמות. על מנת שתוכלו להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם, קיבצנו עבורכם טיפים שיעזרו לכם להתמקד ולמצוא את הרכב החדש שמתאים לכם ביותר.

איזה רכב אתם צריכים?

הקריטריון הראשון שיש לבחון בקניית רכב חדש הוא איזה רכב אתם צריכים בעצם? אילו מטלות הוא אמור לבצע? כמה נוסעים הוא אמור להסיע? האם הוא יסע בעיקר בעיר או מחוץ לה? בחנו את השימוש שלכם ברכב ובהתאם לכך בחרו בקטגוריה המתאימה: מיני או סופר-מיני, משפחתית, רכב פנאי וכיוב'.

מה התקציב?

לאחר שבחרתם איזה רכב מתאים לכם, יש לבדוק מה התקציב העומד לרשותכם. בכל אחת מהקטגוריות מוצעים דגמים רבים וקיימים הפרשי מחירים לא מבוטלים – מכונית קטנה למשל אפשר לרכוש ב-80,000 שקלים או ב-150,000 שקלים…  

גורם נוסף שיש לשקול הוא האם אתם רוצים לרכוש את הרכב החדש מההון העצמי העומד לרשותכם או לבחור בשירותי מימון – למשל הלוואה מהבנק או מחברת האשראי, שירותי מימון שמציע היבואן או אולי אפילו ליסינג מימוני או ליסינג פרטי.

דרישות מיוחדות?

אם יש לכם משפחה גדולה יכול להיות שאתם זקוקים לרכב בעל שבעה מושבים, אם אתם נוסעים הרבה כנראה שתרצו מכונית עם צריכת דלק נמוכה ואם אתם נוסעים בעיקר בעיר אולי יתאים לכם רכב חשמלי? לצד בחירת הקטגוריה, לכל אחד יש דרישות וצרכים מיוחדים וכמובן שגם אותם יש להכניס למערכת השיקולים. כאן נכנס לתמונה גם הטעם האישי – יכול להית שאתם אוהבים מכונית בעלת מראה "קרבי", ספורטיבי או של רכב שטח, אולי חשובה לכם במיוחד סביבת הנהג או סוג המושבים – גם את כל אלו יש לקחת בחשבון.

סקר שוק ו-Short List

עכשיו, כשאתם ממוקדים יותר בדרישות ובצרכים שלכם, והחלטתם איזה סוג רכב אתם מחפשים, הגיע הזמן לסקר שוק שבו תבחנו את כל הדגמים הרלבנטיים. אפשר להתחיל באחד מאתרי הרכב הגדולים שבחלקם יש גם מנועי השוואה, ואם אתם זקוקים למידע מפורט יותר תמצאו אותו באתרי האינטרנט של היבואנים.

עברו ובדקו אילו דגמים מתאימים לרשימת הדרישות שלכם, ומתוכם הרכיבו רשימה של 3-5 דגמים שמתאימים ביותר – זו ה-Short List שלכם שאת הדגמים בה תבדקו יותר לעומק. כשאתם משווים בין הדגמים שנכנסו לרשימה הסופית, בדקו לא רק נתוני מנוע, הספק וצריכת דלק, אלא גם אילו מערכות בטיחות הם כוללים ומהי רשימת האבזור שלכם. זה אולי יפליא אתכם, אבל יש הבדלים גדולים ומשמעותיים בחבילות האבזור של דגמים שונים, גם כשהמחיר שלהם דומה.

אולמות תצוגה ונסיעות מבחן

עם כל הכבוד למידע העצום שנמצא ברשת, אל תוותרו על מפגש פיזי אמיתי עם הרכבים שמעניינים אתכם. גשו לאולמות התצוגה, ראו את הרכב בגודל אמיתי בעיניים שלכם, שבו במושב הנהג ומששו את הריפודים והדיפונים. זאת ועוד, ראיתם את הרכב והוא מצא חן בעיניכם? תאמו נסיעת מבחן ונהגו בו. רק כך תוכלו לוודא שהוא באמת מתאים לכם, שהנסיעה נוחה ושאתם באמת מעוניינים בו.

איזה סוג הנעה?

בעבר, ההתלבטות ביחס לסוג ההנעה התרכזה בנפח המנוע ובבחירה בין מנוע בנזין לדיזל. היום לעומת זאת מרחב האפשרויות רחב הרבה יותר ודגמים רבים מוצעים לא רק עם מנוע בעירה פנימית אלא גם עם היברידית, פלאג אין היבריד או הנעה חשמלית טהורה.

אם אתם שוקלים למשל לרכוש רכב פנאי כמו סיטרואן C5 AIRCROSS תוכלו לבחור בין מנוע בנזין לבין הנעה היברידית-נטענת PHEV, ואם אתם מחפשים משפחתית כמו סיטרואן C4 החדשה תוכלו לבחור במנוע בנזין, דיזל או במנוע חשמלי. חשוב לציין שבעוד שמרבית המאפיינים של הרכב אינם משתנים, סוג ההנעה כן משפיע באופן משמעותי על צריכת הדלק למשל.

סוג ההנעה משפיע גם על דברים נוספים שעשויים להיות רלבנטיים: על שווי השימוש, על מרווחי הטיפולים וגם על גובה אגרת הרישוי. קחו בחשבון למשל שאגרת רישוי לרכב חשמלי נמוכה משמעותית מאשר זו של רכב בעל מנוע בעירה פנימית, ושרכבים היברידיים ורכבי PHEV בעלי הנעה היברידית נטענת זוכים גם הם לשווי שימוש מופחת.

לקרוע את הניילונים

זהו, אפיינתם את הצרכים שלכם, הרכבתם רשימה של 3-5 דגמים אותם בדקתם יותר לעומק, בחרתם את הדגם שמתאים לכם ביותר וגם את גרסת ההנעה שתשרת באופן הטוב ביורת את הצרכים שלכם. עכשיו נותר רק להשלים את נושא התשלום, במזומן, בתשלומים או בהסדר מימון כזה או אחר, ואפשר לצאת לדרך ברכב החדש שלכם – תתחדשו!

  WhatsApp להתקשר אלינו 073-2005309