• דרגת זיהום
    • 7
    • 14
  • רמת אבזור בטיחותי
    • 7

חווייה לשבעה

מחפשים רכב 7 מקומות? קבלו רשימה של כל מה שצריך לבדוק לפני הרכישה, וגם את ההצעה האטרקטיבית במיוחד של סיטרואן: הגרנד ספייסטורר המרווח, הנוח והשימושי

אם יש לכם משפחה גדולה, אם אתם מסיעים ילדים לחוגים, נוהגים לטייל בארץ עם חברים ואפילו אם אתם סתם רוצים רכב מרווח שיאפשר לכם הסעה של יותר מחמישה נוסעים בעת הצורך, בהחלט ייתכן שאתם זקוקים לרכב בעל שבעה מושבים. אם זהו המקרה, הנה הנקודות המרכזיות שחשוב לבדוק לפני הרכישה, והתשובה המנצחת של סיטרואן לשאלה "איזהו רכב עם 7 מקומות המוצלח ביותר?".

נקודות למחשבה

הדבר הראשון שיש לבדוק ברכב 7 מקומות הוא שהוא באמת כזה. יש בשוק לא מעט דגמים שמציעים 2+5 מושבים, כאשר המשמעות היא 5 מושבים רגילים ועוד 2 מושבים קטנים בשורה האחורית, בדרך כלל בעלי מרחב מצומצם מאוד לרגליים ולכתפיים וכאלו שעל מנת להכנס אליהם צריך גמישות של מתעמלת קרקע… אז קודם כל וודאו שהרכב באמת בעל 7 מושבים אמיתיים ולא 5 ועוד 2 תיאורטיים או כאלו שנועדו רק לילדים קטנים.

דבר נוסף שיש לבדוק הוא תחושת המרחב והאווריריות של תא הנוסעים – אתם הרי לא רוצים תא נוסעים דחוס וקלאסטרופובי, במיוחד אם מסיעים בו משפחה גדולה עם הרבה ילדים. זאת ועוד, תא הנוסעים צריך להיות שימושי ומודולרי, כך שכאשר לא משתמשים בשורת המושבים האחורית ניתן יהיה לנצל את המרחב להובלת מטען.

ברכב שנועד להסעת נוסעים יש חשיבות רבה לנוחות ולבטיחות – וודאו שהרכב מצוייד במערכות בטיחות אקטיביות ובמאפייני נוחות כמו פתחי מיזוג מאחור, שקעי USB, תאי אחסון וכל מה שהנוסעים צריכים כדי ליהנות מהנסיעה.

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא הממדים החיצוניים – קל מאוד לצייד רכב ענק בשבעה מושבים, אבל אז קשה להתנהל איתו בעיר ולהחנות אותו. כדאי שלצד מרחב פנימי נדיב, יהיו לרכב שלכם גם ממדים חיצוניים לא מוגזמים שיקלו על הנהיגה והתמרון בתנועה העירונית הצפופה.

התשובה של סיטרואן

סיטרואן גרנד ספייסטורר מסמן V גדול על כל אחד מהסעיפים שהוזכרו, ומוסיף אליהם שלל חוזקות נוספות שהופכות אותו לרכב 7 מקומות מנצח. הוא מציע 7 מושבים בתצורת 2-3-2, כאשר שני המושבים האחוריים מרווחים, הכניסה אליהם קלה ונוחה והם מצויידים ביציאות מיזוג – חשוב מאוד בקיץ הישראלי. ניתן לקפל את המושבים האחוריים לכדי רצפה שטוחה וליהנות מנפח העמסה גדול במיוחד, בשורת המושבים האמצעית 3 מושבים זהים בגודלם הניתנים להטייה או לקיפול.

תא הנוסעים של הספייסטורר מרווח ומודולרי וגם אוורירי ומואר הודות לשטח חלונות גדול שמקנה שדה ראייה רחב. הוא שימושי מאוד עם מגוון רחב של תאי אחסון, שקעי USB, תאורה ומשענות יד. לצד המרחב הנדיב בתא, לספייסטורר ממדים חיצוניים קומפקטיים יחסית (אורך כולל של 4.6 מטרים) שמקלים על הנהיגה, על החניה ועל התמרון שלו.     

אחת החוזקות המרכזיות של הספייסטורר היא רמת הנוחות הגבוהה שהוא מציע. בידוד הרעשים והרעידות, או בעגה המקצועית, רמת ה-NVH, מעולה והוא מבודד את נוסעיו מהחום והרעש שבחוץ. הגה כוח חשמלי, מערך מתלים ייחודי, מושבים נוחים וכמובן גם בידוד מעולה, מתגבשים יחד ויוצרים את "אפקט העריסה" שעוטף את הנוסעים בנוחות. לנסיעה הנוחה והחלקה תורמת גם תיבת ההילוכים האוטומטית בעלת 8 יחסי ההעברה.

ואחרונה חביבה, הבטיחות: סיטרואן גרנד ספייסטורר הוא מהבטוחים בקטגוריה ובעל רמת בטיחות גבוהה במיוחד הודות לחבילת בטיחות אקטיבית הכוללת בין השאר בקרת שיוט אדפטיבית עם פונקציית עצירה והמשך נסיעה, שמירה אקטיבית על נתיב הנסיעה, בלימת חירום אקטיבית, התראת שטחים מתים, 6 כריות אוויר ומערכות בטיחות נוספות.

הבחירה הנכונה של רכב 7 מקומות

סיטרואן גרנד ספייסטורר עונה על כל הדרישות מרכב עם 7 מקומות ומוסיף לכך תא נוסעים מואר, שימושי ומרווח, נוחות גבוהה במיוחד הודות ל"אפקט העריסה" ורמת בטיחות מהגבוהות בקטגוריה. מאפיינים אלו לבדם הופכים אותו לבחירה הנכונה עבור מי שמחפש רכב שבעה מושבים, וזה עוד לפני שדיברנו על העיצוב המרשים, על יחידות הכוח החזקות והיעילות, על כושר התמרון או על רמת האבזור הגבוהה שלו. בשורה התחתונה, מי שמחפש לרכוש רכב שבעה מושבים יתקשה למצוא תשובה טובה ונכונה יותר מסיטרואן גרנד ספייסטורר. 

 תמונה כתבה Grand Spaceturer 

מתעניינים ברכבי סיטרואן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב

    WhatsApp להתקשר אלינו 073-2005309