• דרגת זיהום
    • 1
  • רמת אבזור בטיחותי
    • 6

המסחריות החשמליות של סיטרואן

סיטרואן מביאה את הבשורה החשמלית לפלח המסחריות עם גרסאות חשמליות טהורות לשני הדגמים המצליחים ברלינגו וג'אמפי

המהפכה החשמלית שוטפת את שוק הרכב בישראל עם מגוון הולך וגדל של דגמים חשמליים. עד עתה, רק בעלי רכבים פרטיים נהנו מהמעבר להנעה חשמלית, נקייה, שקטה וחלקה, אבל עכשיו הבשורה מגיעה גם לפלח המסחריות!

לאחרונה הגיעו אמנם לישראל כמה דגמים של מסחריות חשמליות, מהם נמכרו יחידות בודדות, אבל סיטרואן היא הראשונה לייבא ארצה דגמים מסחריים חשמליים-טהורים של מסחריות מוכרות ומוכחות: הטנדרון הנמכר ביותר בישראל סיטרואן ברלינגו עתה בגרסה החשמלית e-BERLINGO, והמסחרית המצליחה סיטרואן ג'אמפי בגרסתה החשמלית e-Jumpy. עם שני דגמים חדשים ומתקדמים אלו, גם חברות ועסקים יכולים לבחור בהנעה חשמלית וליהנות מעלויות מופחתות, מחוויית נהיגה משודרגת ומתרומה משמעותית לאיכות הסביבה.  

סיטרואן e-BERLINGO

סיטרואן e-BERLINGO החדש הוא הטנדרון לעידן החשמלי – כל האיכויות והחוזקות של הטנדרון הנמכר ביותר בישראל, עתה עם יחידת הנעה חשמלית חזקה וחסכונית, ללא פליטת מזהמים וללא צריכת דלק. הוא מצויד במנוע חשמלי בעל הספק של 100kW (136 כ"ס) ומומנט מרבי של 26.5 קג"מ ובסוללה בעלת קיבולת של 50 קווט"ש. יחידת הנעה זו מציעה טווח נסיעה של עד 269* ק"מ ע"פ תקן WLTP המחמיר, נסיעה חלקה ונטולת וויברציות וביצועים זריזים הודות לשפע של מומנט זמין.

לגרסה החשמלית תצוגה ייעודית בלוח המחוונים שמחווה את מצב טעינת הסוללה וצריכת האנרגיה, וה-e-BERLINGO מציע 3 מצבי נהיגה לבחירה: Normal לנהיגה רגילה עם איזון מושלם בין ביצועים דינמיים לבין שמירה על טווח הנסיעה, Eco לחסכון ואופטימיזציה של צריכת האנרגיה, ו-Power לביצועים מירביים וכוח זמין. ניתן לבחור במצב הנהיגה המתאים באמצעות מתג ייעודי הממוקם לצד בורר ההילוכים.  

לצד יחידת ההנעה החדשה, ה-e-BERLINGO משמר את כל היתרונות של הברלינגו עם שילוב מושלם בין עבודה למשפחה. הוא יעיל, מרווח ונוח לעבודה, ובאותה העת גם מאובזר ובטוח למשפחה. העיצוב האיקוני של הברלינגו זוכה כאן לשדרוג עם פסי עיגון שימושיים בגג הרכב, כריות Airbumps, Color Pack בצבע טורקיז בפגוש הקדמי ובפס ההגנה הצידי וגריל מעוצב.  

סביבת הנהג המתקדמת מעוצבת ארגונומית ומאובזרת לנהיגה חסרת מאמץ עם תנוחת ישיבה גבוהה, מושב נהג מרווח המתכוונן לגובה, מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך "8 גדול וצבעוני, תפריטים בשפה העברית ומגוון אפשרויות קישוריות עם AndroidAuto ו-Apple CarPlay. חבילת האבזור העשירה כוללת בין השאר גם מזגן מקורי, חיישני אור וגשם, חיישני חניה אחוריים ובלם-יד חשמלי. באותה נשימה, ה-eBERLINGO מאובזר גם לעבודה עם שתי דלתות צד רחבות, 4 טבעות עיגון ברצפת תא מטען ומחיצת הפרדה בין תא המטען לתא הנוסעים. הוא אולי נראה כמו רכב פנאי, אבל כשצריך, הוא חזק בעבודה.

הוורסטיליות שלו ניכרת בתא הנוסעים, אותו תוכלו להתאים באופן מדויק לצרכים שלכם עם נפח העמסה מקסימלי של עד 2,126 ליטרים**. שורת המושבים השנייה מורכבת משלושה מושבים נפרדים, רחבים ונוחים, בהם ניתן להתקין שלושה מושבי בטיחות לילדים, או לקפל לכדי רצפה שטוחה לטובת מקום למטען. זאת ועוד, מגוון רחב של תאי אחסון הופך אותו לשימושי במיוחד עם מדף אחסון מעל השמשה הקדמית, תא אחסון נסגר מעל ללוח המחוונים, תאי כפפות, מחזיקי כוסות ומדף לכיסוי תא המטען. ל-e-BERLINGO כושר גרירה של 750 ק"ג כך שניתן לחבר לו נגרר ולהוביל אף יותר מטען, והאבזור שלו כולל גם גלגל חלופי.

חשובה לא פחות היא הבטיחות – סיטרואן e-BERLINGO מצויד במערכות בטיחות אקטיביות ובתוכן מערכת לניטור מרחק מלפנים עם בלימת חירום אוטונומית וזיהוי הולכי רגל ומערכת לשמירה על נתיב הנסיעה. חבילת הבטיחות שלו כוללת בנוסף גם מערכת סיוע לזינוק בעלייה, 6 כריות אוויר ומערכת זיהוי תמרורי מהירות עם סינכרון לבקרת השיוט. 

סיטרואן e-Jumpy

לצד הטנדרון החשמלי, גם הוואן המסחרי המצליח להובלות או להיסעים סיטרואן ג'אמפי זכה לגרסה חשמלית חדשה. ה-eJumpy שזכה בתואר וואן השנה הבינלאומי 2021 IVOTY, מיועד למפיצים, לבעלי מקצוע, לאנשי שירות, לשליחים או לנהגי הסעות עם וורסטיליות מקסימלית, יעילות פרקטית והנדסת אנוש מעולה.

הוא מצויד במנוע חשמלי בעל הספק של 100kW (136 כ"ס) ומומנט של 26.5 קג"מ. לצד חסכון בדלק ובפליטת מזהמים, יחידת ההנעה החשמלית מספקת שפע של כוח זמין ונסיעה שקטה וחלקה במיוחד. ניתן לבחור באחד מבין שני סוגי סוללה: סוללה בעלת קיבולת של 50 קווט"ש (בגרסת Medium בלבד), או סוללה גדולה יותר בעלת קיבולת של 75 קווט"ש. הסוללה הראשונה מקנה טווח נסיעה של 221 ק"מ* לפי תקן WLTP, הסוללה הגדולה יותר מציעה טווח נסיעה ארוך במיוחד של עד 316* ק"מ (319* ק"מ בגרסת Medium) בהתאם לתקן WLTP.

הוואן החשמלי החדש מוצע בגרסאות Medium עם אורך כולל של 4.959 מטרים וכושר תמרון גבוה, או Large הארוכה (5.309 מטרים) למיקסום של נפח ההעמסה. שתי הגרסאות מאפשרות כושר גרירה של עד 750 ק"ג לנגרר לא בלמים או 1,000 ק"ג לנגרר עם בלמים. חלל הפנים הגדול והמודולרי שלו מאפשר הובלה של סחורה בנפח של עד 6,100 ליטרים (בגרסת Large ללא מושבים אחוריים), מטען במשקל של עד 1,033 ק"ג, עד 9 נוסעים או צוות עובדים על ציודו. הבסיס החסון שלו יחד עם דלתות רחבות ומשטח העמסה נמוך יעזרו לעסק שלכם ויובילו אותו לאורך זמן.

המעבר להנעה חשמלית ב-e-Jumpy לא השפיע על היכולות הגבוהות שלו: הסוללות ממוקמות בתוך שלדת הרכב, בחלקו התחתון, כך שהן אינן פוגמות בנפח ההעמסה ותורמות למרכז כובד נמוך שמגביר את הבטיחות. סביבת הנהג ארגונומית עם תנוחת ישיבה גבוהה ושפע של אבזור ותאי אחסון שימושיים שהופכים את מושב הנהג של ה-e-Jumpy לעמדת העבודה האידיאלית. ה-e-Jumpy מציע גם מגוון פתרונות שימושיים להגברת היעילות וקלות התפעול: תאורה קדמית ואחורית בתא המטען, מושב כפול ליד הנהג, תאי אחסון ומשענות יד בדלתות הקדמיות, מחזיקי כוסות, משענת יד לנהג, דלתות כנף אחוריות עם פתיחה של 180 מעלות, שקע USB ושני שקעי 12V, גלגל חלופי ועוד.

מסחריות חשמליות מנצחות

סיטרואן גאה להרחיב את הבשורה החשמלית גם לפלח המסחריות עם שני הדגמים החדשים e-BERLINGO ו-e-Jumpy המתקדמים. לצד יתרונות ההנעה החשמלית, דגמים אלו מציעים טווחי נסיעה ארוכים ומגוון אפשרויות טעינה: את הסוללה ב-e-BERLINGO ניתן להטעין בעמדת טעינה מהירה DC 100kW (0-80% טעינה תוך 30 דקות), בעמדת טעינה ביתית או בעמדת טעינה ציבורית עד 11kW בטעינה תלת-פאזית. את ה-e-Jumpy ניתן להטעין בעמדת טעינה מהירה 100kW (0-80% טעינה תוך 30 דקות לסוללת 50 קווט"ש, 0-80% תוך 45 דקות לסוללת 75 קווט"ש) או בעמדת טעינה ביתית או ציבורית עד  11kW תלת-פאזית.

כדי שתוכלו לנסוע בשקט נפשי לאורך זמן, שתי המסחריות של סיטרואן מוצעים עם אחריות יצרן מקיפה ל-100,000 ק"מ או 3 שנים (המוקדם מביניהם) והסוללות בשני הדגמים זוכות לאחריות של 8 שנים או 160,000 ק"מ (המוקדם מביניהם, אחריות ל-70% מקיבולת הסוללה).

לדגמים החשמליים החדשים יתרון נוסף גם בעלויות התפעול, עם מרווחי טיפולים ארוכים יותר מאלו של דגמי הדיזל המקבילים (כל שנה או 25,000 ק"מ) ואגרת רישוי מופחתת באופן משמעותי שעלותה 530 ש"ח בלבד– כרבע מעלות האגרה לברלינגו דיזל או כשישית מהעלות לג'אמפי דיזל (מחירי אגרות נכונים לחודש מאי 2022).

כשמשלבים בין המאפיינים המוכרים והמוניטין המעולה של סיטרואן ברלינגו וג'אמפי לבין יחידת הנעה חשמלית חסכונית ונקייה, עלויות תפעול מופחתות ואחריות ארוכה, התוצאה המתקבלת היא טנדרון חשמלי ו-וואן חשמלי מתקדמים ואיכותיים שיעזרו לכם להצטרף למהפכה החשמלית מבלי להביט לאחור…

* נתוני צריכת החשמל וטווח הנסיעה הינן מבדיקות שהתקבלו מהיצרן. נתונים אלו בפועל מושפעים מתנאי הסביבה והדרך, מתחזוקת הרכב וממאפייני הנהיגה ולכן עלול להיווצר פער ביחס לנתוני המעבדה.

** נפח תא מטען עד התקרה עם מושבים מקופלים

*** דגם Medium בלבד

    WhatsApp להתקשר אלינו 073-2005309